Topluluk Kuralları

Düşünceli ve yapıcı tartışmalara değer veriyoruz, ancak bir yazara saldıran veya bir kurumu karalayan yorumlar kabul edilemez.

Bilgi veya açıklama sağlayan katkılarınızı [hazirkitanet@gmail.com] adresine gönderebilirsiniz.

Yayınlarımızın kapsamı hakkındaki öneri, talep ve şikayetler [hazirkitanet@gmail.com] adresine gönderilmelidir.

Yorumların kabul edilip edilmeyeceği hususunda uygulanan genel kurallar aşağıdadır:

1. Yazarlara, diğer kullanıcılara veya herhangi bir bireye yapılacak kişisel saldırılara müsamaha gösterilmeyecektir ve bu tür yorumları paylaşan kullanıcılar HAZIRKITA’nın tamamen kendi takdirine bağlı olarak yasaklanabilecektir.

2. Küfür ve alay etme, insanlar hakkında karalayıcı isimler kullanma veya başka şekilde kötü ifadelerin kullanımını içeren yorumlar kabul edilemez.

3. Sağlıklı tartışmalara değer veriyor ve sitede tartışılan konular hakkında insanların pek çok zaman güçlü düşüncelerinin olacağını kabul ediyoruz ancak saygı çerçevesini aşan yorumlar bu bağlamda değerlendirilemez. 

4. Konu ile ilgili paylaşımlar yapınız. Eğer paylaştığınız yorum tartışılan konu ile alakalı değil ise HAZIRKITA’nın takdirine bağlı olarak silinebilir. HAZIRKITA hakkında yapılan genel yorumlar veya moderatör kararları hakkında yapılan yorumların da silinmesi ihtimal dahilindedir.

5. Saldırgan ve tahkir edici yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir.

6. İnsanları suç işlemeye teşvik eden yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir.

7. Yorumlarınızı anlaşılır şekilde yapınız. Eğer moderatör yorumlarınızı imla, dilbilgisi veya mantık hatasından dolayı anlayamıyor ise, yorumlarınız silinebilir.

8. Başka birinden kopyaladığınız veya telif hakkına sahip olmadığınız bir içerik paylaşmayınız.

9. Spam (istenmeyen mesaj) veya flood (aşırı sayıda mesaj) yapmak yasaktır. Aynı mesajı veya benzer mesajları birden fazla kere paylaşmayınız.

10. Mal veya hizmetlerin reklam veya tanıtımlarını yapmak veya internet sitesi linklerini (URL) paylaşmak yasaktır.

11. Başkasıymış gibi davranmak yasaktır. Başka birisiymiş gibi davranmak (başka üyeler de dahil olmak üzere) kabul edilemez.

12. Uygun olmayan kullanıcı adları yasaktır.

13.  Kişisel bilgiler vermek yasaktır. Adres, çalışma yeri, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgiler de dahil olmak üzere, size veya başka bir kişiye ait iletişim bilgilerin ilan edilmesi kabul edilemez.

14. Sağlıklı düşünen toplum üyelerinin gözünde bir organizasyonun veya bireylerin itibarını zedeleyebilecek karalayıcı yorumlar kabul edilmeyecektir.

15. Sitemizde yayımlanan yorumların imla ve dilbilgisini düzeltme hakkımızı saklı tutmaktayız.

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, işbu Topluluk Kuralları’na ve Gizlilik ve Kullanım Koşullarına uygun olarak, yorumlarınızı  kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.