Yavuz Bingöl katıldığı bir TV programında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Bingöl’ün konuşmasında öne çıkan başlıkları dikkatinize sunuyoruz.


Bir Tane Devletimiz Var

Ayrışma ve kutuplaşma istemediğini belirten Bingöl, Hülya Koçyiğit’in “Bu ülkede bence kimse baskı altında değil, herkes fazla özgür. Yaptıklarından dolayı herkes bir gün Erdoğan’ı takdir edecek” sözlerine ilişkin “Fazla özgür sözlerine katılıyorum. Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim bir tane devletimiz var. Kültür Sanat Ödül Töreni var, onu almaya gelen insana ağza alınmayacak şeyler söyleniyor. Bu kişilerin insan olduğundan bile şüpheliyim” dedi.

Eskiden Devlet Millete Haksızlık Ediyordu

Bingöl, “Bence devlete ve ülkeye haksızlık yapan bir toplum var. Eskiden devlet millete haksızlık ediyordu şimdi millet devlete haksızlık ediyor. Memlekete, ülkeye sahip çıkmak gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bu Ülkeyi Sevmekten Vazgeçtiler

Bingöl “Bu ülke hepimizin” dedikten sonra açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Devletin tepesindeki seçilmiş insana mesela Cumhurbaşkanı’na… Onu aşağılamak ya da hakaret etmek doğru mu? Bence değil. Ben hiçbir zaman böyle bir yol tercih etmem. Fikirlerimiz ayrı olabilir ama şu anda bizim Cumhurbaşkanımız. Ülkenin durumu belli. Irak’ın, Suriye’nin durumu belli… Bizim ülkemize karşı bir art niyet var. 40 yıldır bir terör var 60 bin insanımız kaybetmişiz. İnsanlar birbirini sevmekten vazgeçtiği gibi bu ülkeyi de sevmekten vazgeçtiler galiba.”

Yazar Hakkında

HAZIRKITA, bir odağa yaslanmaksızın ve verili politik-poetik angajmanlara dâhil olmaksızın konuşabilme ihtiyacına binaen 2017’de yayın hayatına başladı. Türk ve dünya edebiyatının seçkin ve özgün örneklerine yer verme, nitelikli kültür-sanat yayıncılığı yapma ve bağımsız bir tartışma platformu oluşturma ilkesiyle yayın hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz