B engül Güngörmez (Doç. Dr.), geçtiğimiz ay içerisinde kaybettiğimiz Hüsamettin Arslan’a (Prof. Dr.) adanacak bir “armağan kitap” için twitter hesabından davet mektubu yayınladı.

Güngörmez, kitabın, entelektüel bir şahsiyet ve bir “insan” olarak Arslan’ın, düşünceleriyle ve geride bıraktığı anılarıyla odağında olacağı iki bölümden oluşacağını belirtiyor:

Kitaba katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar, dostlar ve meslektaşlar hangi bölüme arzu ediyorlarsa yazabilirler.

 

Fikirleriyle Hüsamettin Arslan bölümünde Hüsamettin hocamızın eserlerini ve bu eserlerdeki şahsi fikirlerini konu alan makalelerin yanı sıra, hocamızın Türkiye’deki sosyal bilimler literatürüne dahil ettiği çalışma konularını ele alan başka makalelere de yer vereceğiz.

 

Hüsamettin Hoca hayatı boyunca pek çok yazıya ve çalışma ya da tez konusuna ilham oldu. Öğrencilerine, meslektaşlarına sürekli tavsiyelerde bulundu. Kendisine soru soran hiç kimseyi geri çevirmedi. Türkiye’de az rastlanan bu “örnek” hocalığın bıraktığı izlerine tarihe not düşülmesi gerektiği kanısındayız. Bu türden yazılarda metnin yazarının makalesinin baş tarafına niçin böyle bir makaleyi kaleme aldığını ve Hüsamettin hocamızla bu makalenin ilgisini belirten kısa/uzun bir yazu da koymalarını rica ediyoruz.

 

Yazılar, Times New Roman 12 punto ve başlıklar 14 puntı olarak en fazla 10-15 sayfa yazılabilir.

 

Yazıların son teslim tarihi Nisan ayının ilk haftasıdır. Yazıların gönderileceği mail adresi: bengulg2000@gmail.com

Yazar Hakkında

HAZIRKITA, bir odağa yaslanmaksızın ve verili politik-poetik angajmanlara dâhil olmaksızın konuşabilme ihtiyacına binaen 2017’de yayın hayatına başladı. Türk ve dünya edebiyatının seçkin ve özgün örneklerine yer verme, nitelikli kültür-sanat yayıncılığı yapma ve bağımsız bir tartışma platformu oluşturma ilkesiyle yayın hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz