Kasım Küçükalp (Prof. Dr.) bugün akşam (1 Şubat 2019 Cuma) “Felsefe Din İlişkisi Üzerine Mülahazalar” başlıklı programda konuşacak. Program 19.30’da Mavera Vakfı Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kasım Küçükalp kimdir?

16 Ağustos 1974’te Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladı. 1999’da Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aralık 2000’de hem yüksek lisans programına hem de araştırma görevlisi olarak fakültedeki görevine başladı. Yüksek lisans olarak “Nietzche’nin Post-modernizme Felsefe Bakımından Etkileri” başlıklı çalışmasını Ahmet Cevizci (Prof. Dr.) danışmanlığında 2002’de tamamladı. Yine Cevizci’nin danışmanlığında “Batı Felsefesinin Dekonstrüksiyonuna Yönelik İki Yaklaşım: Heidegger ve Derrida” konulu doktora çalışmasını Şubat 2008’de tamamladı. Halen Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Felsefe Tarihi Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır.

Eserleri

Nietzsche ve Postmodernizm (Paradigma Yayınları, 2003)

Batı Metafiziğinin Dekonstrüksiyonu Heidegger ve Derrida (Sentez Yayınları, 2008)

Batı Düşüncesi (İsam Yayınları, 2009)

Çağdaş Felsefede Farklılık Tartışmaları (Emin Yayınları, 2016)

Zamansız Düşünceler (ONTO Yayınları, 2017)

Küçükalp’in katkı sunduğu, editörlüğünü üstlendiği eserlerinin tam dökümüne erişmek için tıklayın.

Yazar Hakkında

HAZIRKITA, bir odağa yaslanmaksızın ve verili politik-poetik angajmanlara dâhil olmaksızın konuşabilme ihtiyacına binaen 2017’de yayın hayatına başladı. Türk ve dünya edebiyatının seçkin ve özgün örneklerine yer verme, nitelikli kültür-sanat yayıncılığı yapma ve bağımsız bir tartışma platformu oluşturma ilkesiyle yayın hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz