Kanalımıza hoşgeldiniz. Her hafta birbirinden farklı ve özgün içeriklerle karşınızdayız. Yepyeni konseptlerle  ekranlarınızı şenlendiriyor ve hayatınıza ortak oluyoruz.

Çalma Hızı: 1.25

İlk programımızın adı Düşük Yapanlar. Bu programda kendisini gerçekleştirme imkanlarını büyük bir hünerle tek tek savuşturan 25 yaş üstü yetişkinleri ağırlıyoruz. Kendileriyle aynı hataları tekrar tekrar yapabilmedeki istikrarı koruyabilmelerini, yapılan her bir işi kendi tenkit sügeçlerinde imha edebilme yetilerini, kendi iç seslerini manipüle edebilmelerindeki incelikleri ve dil tercihlerini, her zaman daha önemli olan gündelik uğraşlarını konuşuyoruz. Bu insanlar neden acı çekmeye yazgılı birer hayvan gibi  kendi çeperlerine çarparak yaralarında ikamet ediyorlar? Bu programda kendilerine mutluluk ve huzur getirecek seçenekleri self-manipülasyon teknikleri olan kürtaj, erken doğum, ölü doğum gibi yollarla hayattan düşürmelerinin kendilerine kazandırdıklarını, kendi ağızlarından dinliyoruz. Hayatları boyunca yaşadıkları bütün acıları, tatminsizlikleri, yetersizlikleri, iktidarsızlıkları münasebet kurdukları insanlara bir hareket sahası olarak tayin edebilmelerindeki püf noktaları merak ediyoruz. Neden yaraları nispetinde malumatfuruş, beklentileri nispetinde tahripkar oluyorlar? Hepsini ve dahasını bu programda konuşuyoruz.

Çalma Hızı: 1.5

İkinci programımızın adı Mavi Boncuk. Bu programda aşırı bilinçli genç ana-babaları konuk ediyoruz. Her gün öğrendikleri daha iyi çocuk büyütme tekniklerinin metafizik köklerine ilişkin felsefi mülahazalar, sürekli yeni şeyler öğrenme metotları, öğrendiklerini cahil ve umarsız çiftlere aktarma konusundaki becerileri, topluluk içerisinde çocuklarıyla iletişim kurarken aynı zamanda sahip oldukları becerileri ortamdaki diğer canlılara sahnelemedeki insiyaki temayülleri bu konsepte dahil. Bu programda çocuk büyütmenin, yemek alışkanlıklarını düzenlemenin, ahlak ve adap eğitimi vermenin, oyun oynamanın tarihte görülmemiş hususiyetlerini ve çocuklarını diğer çocuklardan farklı kılan detayları nasıl keşfettiklerini kendilerinden dinliyoruz. Ebeynlerinden kendilerine miras kalan acılar ve kötülükler neler? Bu acılardan ve kötülüklerden çocuklarını korumayı ve onları hep daha iyiye koşullamayı bu kadar yetkin bir şekilde nasıl başarıyorlar? Hepsini ve dahasını bu programda konuşuyoruz.

Çalma Hızı: 2

Üçüncü programımızın adı Makyaj Hatası. Bu programda hayatı hep bir koşuşturma içinde ve anlamlı bir bütünlük arz etmeyen parçalı işlerle tatmin olarak yaşayabilen insanları konuk ediyoruz. Kendileriyle hayatı istikrar arz eden herhangi bir çabaya girişmeden yaşayabilmelerinin ve bir insanla, bir konuyla, varolan herhangi bir şeyle –yüzeyde kalarak– bir üretim ilişkisine girebilmelerinin sırlarını konuşuyoruz. Doğru fotoğrafları doğru vakitlerde paylaşabilme dakikliği, gerektiğinde adam adama sosyal medya markajı uygulama ve tedavülde dolaşan ortalama argümanları her gün yeni bir iştah ve dil ile yeniden üretebilme gibi başlıklar da bu konsepte dahil. Söylenmesi beklenenleri, söylenmemesi gerekenlerden tefrik edebilme melekelerini sizin sorularınız eşliğinde anlamaya çalışıyoruz. Görünme ve iletişim kurma biçimleriyle nasıl kitle avcılığı yapıyorlar ve güncel sosyo-politik kamplaşmalardan kendi kazançlarını artırmaya dönük bir korunaklı dili nasıl üretiyorlar? Herhangi bir yerde görünmedikleri zaman dilimlerinde neler yapıyorlar, hangi mekanlarda yaşıyorlar? Hepsini ve dahasını bu programda konuşuyoruz.

Bu videomuzu beğenmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

1993’te, İzmir’de doğdu. Lise eğitimini (Konya) Özel İsmail Kaya Lisesi’nde, üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi’nde aldı. 2014’te Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Metin yazarlığı ve editörlük yapıyor. İlk kitabı Kanımız Yerde Kaldı (şiir) 2018’de yayımlandı.

Yorum yaz