Merve Çağıran ve Hasan Hüseyin Çağıran 2019’un öne çıkan yapımlarından Marriage Story’i değerlendirdi.


Düzenleyen ve yayına hazırlayan: Cahit Nuri Daşçıoğlu

Evli bir çiftin boşanma hikâyesini konu edinen Marriage Story’de Noah Baumbach kadrajını bitirilmeye çalışılan ve nihayetinde biten bir hikâyenin içinde “devam eden” noktalara tutuyor.

Film Adı: Marriage Stroy
Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncular: Adam Driver, Scarlett Johansson, Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta, Azhy Robertson
Yapım: 2019 – ABD
Süre: 136 dk.

Merve Çağıran Kimdir:
Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2016’da mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini “Fârâbî ve İbn Sinâ’da Akıl Varlığı Olarak Tanrı” başlıklı teziyle Uludağ Üniversitesi’nde tamamladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam ediyor.

Hasan Hüseyin Çağıran Kimdir:
1993’te, İzmir’de doğdu. Lise eğitimini (Konya) Özel İsmail Kaya Lisesi’nde, üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi’nde aldı. 2014’te Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Metin yazarlığı ve editörlük yapıyor. İlk kitabı Kanımız Yerde Kaldı (şiir) 2018’de yayımlandı.

Yazar Hakkında

HAZIRKITA, bir odağa yaslanmaksızın ve verili politik-poetik angajmanlara dâhil olmaksızın konuşabilme ihtiyacına binaen 2017’de yayın hayatına başladı. Türk ve dünya edebiyatının seçkin ve özgün örneklerine yer verme, nitelikli kültür-sanat yayıncılığı yapma ve bağımsız bir tartışma platformu oluşturma ilkesiyle yayın hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz